Spotkanie autorskie

z Barbarą Szelągowską autorką
i Moniką Jędrychowską ilustratorką (wtorki i czwartki)
  1. „Od pomysłu do druku” temat spotkania dla zerówek i I klas

    W trakcie spotkania, dzieci będą miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Jednocześnie zapoznają się – w jasny i prosty sposób – z procesem powstawania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Przez cały czas uczniom będzie towarzyszyć trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia.

    W trakcie spotkania autorka zapozna dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków – a w celu włączenia dzieci do udziału – do odgadywania zagadek i wspólnych (autorskich) zabaw. Oprócz tego dzieci dowiedzą się, jak powstają obrazki do książeczki, skąd czerpie się pomysły i co potrzebne jest do ich tworzenia.
  2. „Bliżej książek” temat spotkania dla II i III klas

    Pierwsza część spotkania to tzw. SLAJDOWISKO; to opowieść – z przymrużeniem oka – o dwóch małych dziewczynkach (autorce i ilustratorce), które z czasem stają się dorosłe; o ich dziecięcych marzeniach, planach na przyszłość, a także dążeniu do ich realizacji. Historia wiedzie przez erę dinozaurów, jaskiniowców i w reszcie sięga współczesnych czasów i momentu, w którym obie się poznają. Znajomość ta owocuje przyjaźnią i tworzeniem wspólnych książek dla dzieci. W tle przewijają się obrazy wykonane w technice kolażu i nawiązujące do prezentowanej treści. W dalszej części, dzieci słuchając opowiadania w przystępny sposób dowiadują się jak powstają książki, kim jest mól książkowy, czym się różni autograf od dedykacji, czym zajmuje się korektor, jakich kolorów potrzebuje drukarz do wydrukowania książki i wielu innych ciekawych rzeczy. Odpowiednio skomponowane z treścią slajdy pozwalają dzieciom na bardziej dogodną formę przyswojenia zawartej w opowiadaniu wiedzy. Trzecia część spotkania to czas na zabawę i utrwale- nie wcześniej poznanych pojęć dotyczących książek. Dzieci odpowiadając na pytania w formie zagadek, quizów, wierszyków czy krzyżówki, pobudzają swoją pamięć, koncentrację, aktywność, wyobraźnię i spostrzegawczość.

  3. „Słowne potyczki” temat spotkania dla IV klas Naszym celem jest nie tylko zachęcanie do czytania, ale także ukazanie złożoności i piękna naszego języka, poprzez odpowiedni dobór utworów (wierszy, zagadek czy krótkich opowiadań). Chcąc bezpośrednio zaangażować uczniów w spotkanie, proponujemy udział w kilku quizach. Na podstawie ilustracji do książki został nagrany dwudziestominutowy film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji, a także prezentujący możliwości programów graficznych przy tworzeniu rysunków. Pod koniec zajęć chętnie odpowiemy na pytania uczniów związane z naszą pracą. Możemy przeprowadzić kolejno do sześciu 45-minutowych spotkań jednego dnia.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu naszych książek (po wyrażeniu zgody przez Dyrektora).

W sprawie organizacji spotkań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 
Bamon agencja wydawniczo-autorska
A może spotkanie autorskie dla dzieci? Nic prostszego! Wystarczy zadzwonić lub napisać!
Jako Agencja Wydawniczo-Autorska Bamon od 2015 roku organizujemy i przeprowadzamy spotkania autorskie w przedszkolach, szkołach podstawowych, bibliotekach i innych placówkach oświatowych. Dzięki naszemu doświadczeniu i pasji do literatury, umożliwiamy dzieciom bezpośredni kontakt z nami, jako autorkami książek dla dzieci, takich jak: „Stonoga Jadzia i przyjaciele” , „Stonoga Jadzia wśród przyjaciół”, „Przygody stonogi Jadzi”, „Ja, Peru(ś), czyli pamiętnik fajowego psa”, „Tomik pierwszy różnych wierszy”, Siedem d(r)eszczowych dni”, „Kasia i Daniel na tropie”, „Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie”.

Nie ma na co czekać! Możemy razem zorganizować spotkanie autorskie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.