Oferta przedszkole Bamon

Stonoga Jadzia zaprasza przedszkolaki

na zajęcia z autorkami książeczek dla dzieci
Barbarą Szelągowską autorką
i Moniką Jędrychowską ilustratorką (wtorki i czwartki)

Proponowane tematy spotkań (w każdym uczestniczy 3-metrowa, pluszowa stonoga):

 1. Szanujmy książki!

  Stonoga Jadzia bardzo lubi książki i chce się dowiedzieć, co powinna robić, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Zaprasza dzieci do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek (z użyciem tablicy magnetycznej), zachęca do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiadują się na czym polega praca autora i ilustratora, co takiego robi korektor i gdzie pracuje drukarz, a także co wychodzi z maszyny drukarskiej.

 2. Jadzia i dobre wychowanie

  Jadzia bardzo chce być dobrze wychowaną stonogą, ale nie zawsze wie jak się odpowiednio zachować. Prosi o pomoc dzieci. Razem szukają uprzejmych zwrotów, które należy stosować na co dzień i uczą się krótkiego wierszyka utrwalającego poznane treści. Uwielbia zagadki i z uwagą słucha opowiadania o swoich przyjaciołach; Zaprasza do wspólnej zabawy.

 3. Jadzia, higiena i ukryte witaminki. 
  Jadzia wie, że należy się myć, ale jej przyjaciel Kropeczek nie lubi czystej wody. Razem z lalką Emilką próbuje przekonać go do mycia i wskazuje, kiedy i po co należy to robić. Razem z dziećmi ustalają zasady zdrowego trybu życia (ruch na świeżym powietrzu, odpowiednie odżywianie). Poprzez zagadki i krótki wierszyk dzieci utrwalają wiadomości na temat higieny. W trakcie zabawy z użyciem tablicy magnetycznej, przedszkolaki klasyfikują warzywa i owoce.

 4. Jadzia i bezpieczeństwo na drodze (NOWOŚĆ)

  Jadzia razem z przyjaciółmi wybiera się do parku. Zwraca uwagę na znaki drogowe i przestrzega zasad bezpiecznego ruchu, przechodząc na drugą stronę ulicy. Niestety, roztrzepany pajacyk nie zauważa nadjeżdżającego samochodu. Poprzez zagadki, opowiadanie, ćwiczenia logorytmiczne dzieci w przystępny sposób utrwalają sobie właściwe zachowania w ruchu drogowym. Uczą się krótkiego wierszyka o numerze 112 i grupują pojazdy powiązane z numerem alarmowym..

Zajęcia odbywają się w małych grupach (do 50 osób). Możemy zrealizować kolejno kilka spotkań jednego dnia.

W sprawie organizacji spotkań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.