„BLIŻEJ KSIĄŻEK”

4-etapowe spotkanie autorskie online dla uczniów klas I-III oraz zerówek

z Barbarą Szelągowską autorką
i Moniką Jędrychowską ilustratorką (wtorki i czwartki)

  1. Etap I: SLAJDOWISKO – to opowieść z przymrużeniem oka o dwóch małych dziewczynkach (autorce i ilustratorce), które z czasem stają się dorosłe, o ich dziecięcych marzeniach, planach na przyszłość, a także dążeniu do ich realizacji.  Historia wiedzie przez erę dinozaurów, jaskiniowców i w reszcie sięga współczesnych czasów i momentu, w którym obie się poznają. Znajomość ta owocuje przyjaźnią i tworzeniem wspólnych książek dla dzieci. W tle przewijają się obrazy wykonane w tech-

    nice kolażu i nawiązujące do prezentowanej treści.

  2. Etap II: OPOWIADANIE – Ala – bohaterka opowiadania – w przystępny sposób dowiaduje się jak powstają książki, kim jest mól książkowy, czym się różni autograf od dedykacji, czym zajmuje się korektor, jakich kolorów potrzebuje drukarz do wydrukowania książki i wielu innych ciekawych rzeczy. Odpowiednio skomponowane z treścią slajdy pozwalają dzieciom na bardziej dogodną formę przyswojenia zawartej w opowiadaniu wiedzy.
  3. Etap III: to czas na zabawę i utrwalenie wcześniej poznanych pojęć dotyczących książek. Dzieci odpowiadając na pytania w formie zagadek, quizów, wierszyków czy krzyżówki (dostosowanych do odpowiedniej grupy wiekowej dzieci biorących udział w spotkaniu), pobudzają swoją pamięć, koncentrację, aktywność, wyobraźnię i spostrzegawczość.

  4. „Pięć minutek”  to czas na pytania i poznanie głównego  bohatera  jednej z naszych książek, czyli wesołego pieska o imieniu Peruś i sympatycznej stonogi Jadzi.

W sprawie organizacji spotkań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.