Od pomysłu do druku, czyli proces powstawania książki

SPOTKANIE AUTORSKIE

z Barbarą Szelągowską autorką
i Moniką Jędrychowską ilustratorką

Na każdym kroku mamy styczność ze słowem pisanym. Dzięki temu każdego dnia poszerzamy naszą wiedzę o otaczającym świecie. Większość dzieci od najmłodszych lat chętnie sięga po kolorowe książeczki, ale dopiero z wiekiem dowiadują się, że za każdą napisaną i zilustrowaną książką kryją się jej autorzy. Spotykając się z dziećmi, dajemy im możliwość poznania takiej osoby z bliska.

Od momentu wydania naszej pierwszej książki organizujemy spotkania autorskie w bibliotekach publicznych, szkołach i przedszkolach. W trakcie spotkania dzieci mają nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę, ale również dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Jednocześnie zapoznają się – w jasny i prosty sposób – z budową i procesem powstawania książki – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Młodszym uczestnikom spotkania towarzyszy trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia.

Zazwyczaj proponujemy obejrzenie jednego z dwóch filmów dotyczących technik ilustrowania i etapów powstawania ilustracji. Nie brakuje też zagadek, wierszyków, piosenek, zabaw ruchowych i quizów. Wszystko po to, aby zaciekawić dzieci bez względu na wiek.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej przeprowadzać spotkania w takich samych lub podobnych grupach wiekowych; do 60 osób (dwie lub trzy klasy). Możemy przeprowadzić kolejno kilka spotkań jednego dnia.

Pod koniec zajęć chętnie odpowiadamy na pytania związane z naszą pracą.

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu ustalenia terminu i omówienia szczegółów.

 

Przewiń do góry