Oferta dla bibliotek Bamon

Od pomysłu do druku, czyli proces powstawania książki

SPOTKANIE AUTORSKIE

z Barbarą Szelągowską autorką
i Moniką Jędrychowską ilustratorką (wtorki i czwartki)

Na każdym kroku mamy styczność ze słowem pisanym. Dzięki temu każdego dnia poszerzamy naszą wiedzę o otaczającym świecie. Większość dzieci od najmłodszych lat chętnie sięga po kolorowe książeczki, ale dopiero z wiekiem dowiadują się, że za każdą napisaną i zilustrowaną książką kryją się jej autorzy. Spotykając się z dziećmi, dajemy im możliwość poznania takiej osoby z bliska.

Od momentu wydania naszej pierwszej książki organizujemy spotkania autorskie w bibliotekach publicznych, szkołach i przedszkolach. W trakcie spotkania dzieci mają nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę, ale również dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Jednocześnie zapoznają się – w jasny i prosty sposób – z budową i procesem powstawania książki – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Młodszym uczestnikom spotkania towarzyszy trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia. Nie brakuje też slajdów, zagadek, wierszyków, piosenek, zabaw ruchowych i quizów. Wszystko po to, aby zaciekawić dzieci bez względu na wiek.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej przeprowadzać spotkania w takich samych lub podobnych grupach wiekowych; do 60 osób (dwie lub trzy klasy). Możemy przeprowadzić kolejno kilka spotkań jednego dnia.

Pod koniec zajęć chętnie odpowiadamy na pytania związane z naszą pracą.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu ustalenia terminu i omówienia szczegółów.

 

Bamon agencja wydawniczo-autorska
A może spotkanie autorskie dla dzieci? Nic prostszego! Wystarczy zadzwonić lub napisać!
Jako Agencja Wydawniczo-Autorska Bamon od 2015 roku organizujemy i przeprowadzamy spotkania autorskie w przedszkolach, szkołach podstawowych, bibliotekach i innych placówkach oświatowych. Dzięki naszemu doświadczeniu i pasji do literatury, umożliwiamy dzieciom bezpośredni kontakt z nami, jako autorkami książek dla dzieci, takich jak: „Stonoga Jadzia i przyjaciele” , „Stonoga Jadzia wśród przyjaciół”, „Przygody stonogi Jadzi”, „Ja, Peru(ś), czyli pamiętnik fajowego psa”, „Tomik pierwszy różnych wierszy”, Siedem d(r)eszczowych dni”, „Kasia i Daniel na tropie”, „Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie”.

Nie ma na co czekać! Możemy razem zorganizować spotkanie autorskie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.